Vissza az előző oldalra

Haszonélvezet megváltásának kérése esetén mennyi illeti meg a haszonélvezetet örökölt házastársat?

Share Button

A férjem 2015-ben hunyt el. A közösen lakott ingatlan tulajdonjogát 1/1 a fia örökölte, és pedig az egész haszonélvezetét. Kérem az Új Ptk 7:59§ 1,2 bek értelmezését arra az esetre ha a haszonélvezet megváltását kérem életkörülményeim megváltozása miatt. Egy gyermekrész a haszonélvezettel terhelt vagyonból amit kérhetek?

Kérdésére válaszolva a Ptk. az alábbiak szerint rendelkezik:

7:59. § [A házastárs megváltási igénye]

(1) A házastárs – a jövőre nézve – bármikor igényelheti a haszonélvezeti jog megváltását. A haszonélvezeti jog megváltásának a házastárs és a leszármazó méltányos érdekeinek figyelembevételével kell történnie.

(2) A megváltásra kerülő vagyonból a házastársat – természetben vagy pénzben – egy gyermekrész illeti meg.

MINDEN VÉLEMÉNY SZÁMÍT!