Vissza az előző oldalra

Vásárolhat-e nem földműves nővér öccsétől termőföldet?

Share Button

Édesanyám tavaly meghalt, és örököltünk a testvéremmel 6 hektár földet. Bátyám szeretné eladni, én megtartanám. Az ő részét meg tudnám venni, de nem vagyok földműves, most is bérbe van adva, és ezután is azt szeretném.

Mivel osztatlan közös van elővásárlási jogom? Esetleg nekem ajándékozhatja? Ebben az estben mennyi az illeték?

A mező- és erdőgazdasági földek forgalmáról szóló 2013. évi CXXII. törvény 5§ 13. pontja állapítja meg a közeli hozzátartozók körét a következő szerint: a házastárs, az egyeneságbeli rokon, az örökbefogadott, a mostoha- és a nevelt gyermek, az örökbefogadó-, a mostoha- és a nevelőszülő és a testvér.

Közeli hozzátartozók között a föld minden korlátozás nélkül kifüggesztés és engedélyezési eljárás mellőzésével ajándékozható, adható/vehető. Fontos tudni, hogy az okirat 1 példányát az ügyvéd/közjegyző biztonsági okmányon készíti el.

MINDEN VÉLEMÉNY SZÁMÍT!