Házas ingatlant örököltem szüleimtől. Gyermekemnek 2015-ben engedtem, hogy hozzá építsen, mivel rossz körülmények között lakott 2 kiskorú gyermekével.
Azóta a lakást felépítette és lakhatási engedélyt is kapott az önkormányzattól. A földhivatal szerint nincsen tulajdon joga annak ellenére, hogy ő építette a házát.
Mit kell tennem annak érdekében, hogy tulajdonát megkaphassa? Én a telekrészemből a rá eső részt szívesen elajándékoznám részére. Így megoldható lenne a probléma és végre hozzá juthatna a laját akásához?
Ha az ingatlan megosztható, két önálló helyrajzi számot alakíthatnak - telekalakítással, földmérő bevonásával és a gyermeke által beépítettet neki ajándékozhatja.
Ha nem megosztható az ingatlan, osztatlan közös tulajdont hozhatnak létre - ráépítés jogcímen -természetben kizárólagos használati renddel.-. Ehhez földmérő által készített vázrajz és ügyvédi okirat szükséges.