Hogyan rendezhető az ingatlan tulajdoni joga?

Házas ingatlant örököltem szüleimtől. Gyermekemnek 2015-ben engedtem, hogy hozzá építsen, mivel rossz körülmények között lakott 2 kiskorú gyermekével.

Azóta a lakást felépítette és lakhatási engedélyt is kapott az önkormányzattól. A földhivatal szerint nincsen tulajdon joga annak ellenére, hogy ő építette a házát.

Mit kell tennem annak érdekében, hogy tulajdonát megkaphassa? Én a telekrészemből a rá eső részt szívesen elajándékoznám részére. Így megoldható lenne a probléma és végre hozzá juthatna a laját akásához?

Ha az ingatlan megosztható,  két önálló helyrajzi számot alakíthatnak - telekalakítással, földmérő bevonásával és a gyermeke által beépítettet neki ajándékozhatja.

Ha nem megosztható az ingatlan, osztatlan közös tulajdont hozhatnak létre - ráépítés jogcímen -természetben kizárólagos használati renddel.-. Ehhez földmérő által készített vázrajz és ügyvédi okirat szükséges.

2025.01.19.

További kérdések Telekalakítás

Személyes tanácsadásra van szüksége? Vegye fel velem a kapcsolatot!

Ügyfélfogadás előre egyeztetett időpontban telefonon, e-mailen, online, kapcsolati oldalon történő bejelentkezéssel.